L59UD-G12-W
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
L59UD-G12-W
Descripción:
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series L59U
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5.08mm Dia