STMicroelectronics
Producto No:
L6203
Fabricante:
Paquete:
11-Multiwatt
Lote:
-
Descripción:
IC HALF BRIDGE DRV 4A 11MULTWATT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | DC Motors, General Purpose |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Load Type | Inductive |
| Voltage - Load | 12V ~ 48V |
| Current - Peak Output | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Typ) | 300mOhm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 11-Multiwatt |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Package / Case | Multiwatt-11 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
| Technology | BCDMOS |
| Voltage - Supply | 12V ~ 48V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | Bootstrap Circuit |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 4A |
| Interface | Logic |
| Base Product Number | L6203 |