L6R160D-150-C14
Tri-Mag, LLC
Producto No:
L6R160D-150-C14
Fabricante:
Tri-Mag, LLC
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CE, cULus, EN, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.89" L x 2.91" W x 1.65" H (175.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Product Status Active
Weight 1.543 lb (700.0 g)
Current - Output (Max) 10A
Series Tri-Mag®, L6R160D (160W)
Power (Watts) 150 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 15V
Standard Number 62368-1
Mfr Tri-Mag, LLC
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC