Switchcraft Inc.
Producto No:
L722AC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
DC POWER JACK, IN-LINE, 2.0MM, L
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Contact Material - Plating | Tin |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Body Color | Silver, Black |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Voltage - Rated | 24V |
| Gender | Male |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | - |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.00mm ID (0.079") |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Jack |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.079" (2.00mm ID) |
| Series | CF |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | Black |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | L722A |