Switchcraft Inc.
Producto No:
L722RAHLP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LOW PROFILE RAPC MOUNT DC POWER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.8755
$7.8755
10
$7.1212
$71.212
25
$6.72714
$168.1785
50
$6.56298
$328.149
100
$6.23485
$623.485
250
$5.578552
$1394.638
500
$5.250384
$2625.192
1000
$4.594086
$4594.086
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Contact Material - Plating | Silver |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Copper Alloy |
| Body Color | Silver |
| Current Rating (Amps) | 7.5 A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Gender | Male |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.00mm ID (0.079"), 5.50mm OD (0.217") |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Jack |
| Features | Mounting Hardware, Thread Lock |
| Mating Length/Depth | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | 5/16"-32 |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Actual Diameter | - |
| Series | LP |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |