STMicroelectronics
Producto No:
L7815ACV-DG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 1.5A TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9215
$0.9215
10
$0.8094
$8.094
25
$0.76
$19
100
$0.62035
$62.035
250
$0.576232
$144.058
500
$0.490409
$245.2045
1000
$0.392331
$392.331
2500
$0.355547
$888.8675
5000
$0.346988
$1734.94
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 58dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7815 |