STMicroelectronics
Producto No:
L7815CP
Fabricante:
Paquete:
TO-220FP
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 1.5A TO220FP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.0241
$10.241
25
$0.97204
$24.301
100
$0.79838
$79.838
250
$0.746282
$186.5705
500
$0.659509
$329.7545
1000
$0.520666
$520.666
2500
$0.491198
$1227.995
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| PSRR | 54dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7815 |