STMicroelectronics
Producto No:
L7824CD2T-TR
Fabricante:
Paquete:
D2PAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 24V 1.5A D2PAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.95665
$9.5665
25
$0.90782
$22.6955
100
$0.74575
$74.575
250
$0.697148
$174.287
500
$0.616075
$308.0375
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| PSRR | 50dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 24V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L7824 |