STMicroelectronics
Producto No:
L78L05ACZTR
Fabricante:
Paquete:
TO-92-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 100MA TO92-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.494
$0.494
10
$0.40375
$4.0375
25
$0.36936
$9.234
100
$0.27493
$27.493
250
$0.249204
$62.301
500
$0.206226
$103.113
1000
$0.15467
$154.67
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | 49dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L78L05 |