STMicroelectronics
Producto No:
L78L06ABUTR
Fabricante:
Paquete:
SOT-89-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 6V 100MA SOT89-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.589
$0.589
10
$0.50255
$5.0255
25
$0.46892
$11.723
100
$0.374965
$37.4965
250
$0.348232
$87.058
500
$0.294652
$147.326
1000
$0.227686
$227.686
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | 46dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-243AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L78L06 |