STMicroelectronics
Producto No:
L78L06ABZ
Fabricante:
Paquete:
TO-92-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 6V 100MA TO92-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.456
$0.456
10
$0.39045
$3.9045
25
$0.3648
$9.12
100
$0.291745
$29.1745
250
$0.270902
$67.7255
500
$0.229216
$114.608
1000
$0.177128
$177.128
2500
$0.1615
$403.75
5000
$0.151078
$755.39
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| PSRR | 46dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | L78L06 |