STMicroelectronics
Producto No:
L78S24CV
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 24V 2A TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.0279
$10.279
25
$0.97584
$24.396
100
$0.80161
$80.161
250
$0.749322
$187.3305
500
$0.662188
$331.094
1000
$0.522785
$522.785
2500
$0.493192
$1232.98
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 150°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| PSRR | 42dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 24V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L78S24 |