STMicroelectronics
Producto No:
L7908CV-DG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR -8V 1.5A TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.836
$0.836
10
$0.7486
$7.486
25
$0.7106
$17.765
100
$0.58368
$58.368
250
$0.545604
$136.401
500
$0.482144
$241.072
1000
$0.380646
$380.646
2500
$0.3591
$897.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 mA |
| PSRR | 60dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -8V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.1V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7908 |