STMicroelectronics
Producto No:
L7987TR
Fabricante:
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.5435
$3.5435
10
$3.18155
$31.8155
25
$3.00732
$75.183
100
$2.606325
$260.6325
250
$2.472698
$618.1745
500
$2.218744
$1109.372
1000
$1.873732
$1873.732
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 61V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 61V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 250kHz ~ 1.5MHz |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L7987 |