LCR1210-R010FT
Venkel
Producto No:
LCR1210-R010FT
Fabricante:
Venkel
Paquete:
1210
Descripción:
RES 10M OHM 1% 3/4W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±450ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Series LCR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W