STMicroelectronics
Producto No:
LD1117S25CTR
Fabricante:
Paquete:
SOT-223
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 800MA SOT223
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7885
$0.7885
10
$0.6935
$6.935
25
$0.65132
$16.283
100
$0.53162
$53.162
250
$0.49381
$123.4525
500
$0.420261
$210.1305
1000
$0.336205
$336.205
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD1117 |