STMicroelectronics
Producto No:
LD1117V50C
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 800MA TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.76
$0.76
10
$0.67165
$6.7165
25
$0.63042
$15.7605
100
$0.514615
$51.4615
250
$0.47804
$119.51
500
$0.406828
$203.414
1000
$0.32546
$325.46
2500
$0.294946
$737.365
5000
$0.28785
$1439.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 800mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1117 |