STMicroelectronics
Producto No:
LD29080DT33R
Fabricante:
Paquete:
DPAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.976
$1.976
10
$1.77745
$17.7745
25
$1.67732
$41.933
100
$1.42899
$142.899
250
$1.341818
$335.4545
500
$1.174086
$587.043
1000
$0.97281
$972.81
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 180 µA |
| Voltage - Input (Max) | 13V |
| PSRR | 67dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 35 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD29080 |