STMicroelectronics
Producto No:
LD39030SJ28R
Fabricante:
Paquete:
4-FlipChip
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN 2.8V 300MA 4FLIPCHIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7885
$0.7885
10
$0.69445
$6.9445
25
$0.65246
$16.3115
100
$0.53238
$53.238
250
$0.494494
$123.6235
500
$0.420831
$210.4155
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 62dB (1kHz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 85 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | 4-FlipChip |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 4-UFBGA, FCBGA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD39030 |