STMicroelectronics
Producto No:
LD39200PUR
Fabricante:
Paquete:
6-DFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ 2A 6DFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.121
$1.121
10
$0.99845
$9.9845
25
$0.94772
$23.693
100
$0.77843
$77.843
250
$0.727662
$181.9155
500
$0.643055
$321.5275
1000
$0.50768
$507.68
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 300 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 3 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 5.75V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | - |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.25V @ 2A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD39200 |