STMicroelectronics
Producto No:
LD59015C30R
Fabricante:
Paquete:
SOT-323-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3V 150MA SOT323-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.855
$0.855
10
$0.75525
$7.5525
25
$0.70984
$17.746
100
$0.57931
$57.931
250
$0.538118
$134.5295
500
$0.457976
$228.988
1000
$0.366386
$366.386
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 60 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 110 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-323-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.21V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD59015 |