Texas Instruments
Producto No:
LDC2114PWT
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC CAP TO DGT CONV 12BIT 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.3535
$3.3535
10
$3.0096
$30.096
25
$2.84544
$71.136
100
$2.46601
$246.601
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Data Interface | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Type | Inductance-to-Digital Converter |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Channels | 4 |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | LDC2114 |