STMicroelectronics
Producto No:
LDL1117S18R
Fabricante:
Paquete:
SOT-223
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 1.2A SOT223
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1305
$1.1305
10
$1.00795
$10.0795
25
$0.95646
$23.9115
100
$0.785745
$78.5745
250
$0.734502
$183.6255
500
$0.649078
$324.539
1000
$0.51244
$512.44
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 500 µA |
| PSRR | 87dB ~ 65dB (120Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 1.2A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LDL1117 |