STMicroelectronics
Producto No:
LDP01-68AY
Fabricante:
Paquete:
D²PAK
Lote:
-
Descripción:
TVS DIODE 58VWM 92VC D2PAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.888
$2.888
10
$2.59065
$25.9065
100
$2.122965
$212.2965
500
$1.807204
$903.602
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 42A |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 64.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Series | Automotive, AEC-Q101, LDP01Y, TRANSIL™ |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 92V |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 58V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | LDP01 |