STMicroelectronics
Producto No:
LDR2533BPT-R
Fabricante:
Paquete:
PPAK
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V/3.3V PPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.5105
$1.5105
10
$1.35945
$13.5945
25
$1.2825
$32.0625
100
$1.09269
$109.269
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| PSRR | 70dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Output | 500mA, 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 1.6 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PPAK |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V, 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.8V @ 1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LDR2533 |