Hogar / LED Drivers / LDU2430S500-WD
minImg
LDU2430S500-WD
XP Power
Producto No:
LDU2430S500-WD
Fabricante:
XP Power
Descripción:
LED DRIVER CC BUCK 2-28V 500MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 30V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency EN
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.92" L x 0.55" W x 0.40" H (23.4mm x 14.0mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.024 lb (10.89 g)
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Series LDU24 (24W)
Power (Watts) 14 W
Type Constant Current
Efficiency 95%
Voltage - Output 2 ~ 28V