Hogar / LED Drivers / LDU5660S500-WD
minImg
LDU5660S500-WD
XP Power
Producto No:
LDU5660S500-WD
Descripción:
LED DRIVER CC BUCK 2-56V 500MA
En stock : 35
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 60V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.049 lb (22.23 g)
Current - Output (Max) 500mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series LDU56 (50W)
Power (Watts) 28 W
Type Constant Current
Efficiency 97%
Voltage - Output 2 ~ 56V