Hogar / LED Drivers / LDU5660S600-WD
minImg
LDU5660S600-WD
XP Power
Producto No:
LDU5660S600-WD
Fabricante:
XP Power
Descripción:
LED DRIVER CC BUCK 2-56V 600MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 60V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency EN
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.049 lb (22.23 g)
Current - Output (Max) 600mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series LDU56 (50W)
Power (Watts) 34 W
Type Constant Current
Efficiency 97%
Voltage - Output 2 ~ 56V