Hogar / LED Drivers / LED06W230-030-C0200-LT
minImg
LED06W230-030-C0200-LT
Thomas Research Products
Producto No:
LED06W230-030-C0200-LT
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 200MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 300VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 1.42" W x 0.90" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 200mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 208VAC
Series LED-LT (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Constant Current
Efficiency 82%
Voltage - Output 18 ~ 30V