STMicroelectronics
Producto No:
LED1202JR
Fabricante:
Paquete:
20-Flip-Chip (1.71x2.16)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRV CTRLR ANALOG 20FLPCHP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.261
$2.261
10
$2.03395
$20.3395
25
$1.919
$47.975
100
$1.635045
$163.5045
250
$1.535276
$383.819
500
$1.343357
$671.6785
1000
$1.113077
$1113.077
2500
$1.086278
$2715.695
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | LED Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 2.6V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-Flip-Chip (1.71x2.16) |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 12 |
| Series | - |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 20-WFBGA, FCBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5V |
| Voltage - Output | 5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 400kHz |
| Dimming | Analog |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Base Product Number | LED1202 |