Hogar / LED Drivers / LED12W-36-C0250-D
minImg
LED12W-36-C0250-D
Thomas Research Products
Producto No:
LED12W-36-C0250-D
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 250MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.04" L x 1.48" W x 0.95" H (102.6mm x 37.6mm x 24.1mm)
Product Status Active
Weight 0.363 lb (164.65 g)
Current - Output (Max) 250mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LED-12W
Power (Watts) 9 W
Type Constant Current
Efficiency 77%
Voltage - Output 18 ~ 36V