Hogar / LED Drivers / LED20W-40-C0350-LE
minImg
LED20W-40-C0350-LE
Thomas Research Products
Producto No:
LED20W-40-C0350-LE
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 20-40V 350MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 20 ~ 40V