STMicroelectronics
Producto No:
LED2472GQTR
Fabricante:
Paquete:
40-MLPQ-EP (5x5)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER LINEAR 72MA 40MLPQ
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.85
$2.85
10
$2.5574
$25.574
25
$2.41794
$60.4485
100
$2.095605
$209.5605
250
$1.988122
$497.0305
500
$1.783948
$891.974
1000
$1.52076
$1520.76
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-MLPQ-EP (5x5) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 24 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 19V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 30MHz |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 72mA |
| Base Product Number | LED2472 |