Hogar / LED Drivers / LED25W-24-C1040-TE
minImg
LED25W-24-C1040-TE
Thomas Research Products
Producto No:
LED25W-24-C1040-TE
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 12-24V 1.04A
En stock : 63
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Product Status Active
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 1.04A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-25W TE/LE
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 83%
Voltage - Output 12 ~ 24V