Hogar / LED Drivers / LED25W-40-C0500-D
minImg
LED25W-40-C0500-D
Thomas Research Products
Producto No:
LED25W-40-C0500-D
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 500MA
En stock : 177
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Product Status Active
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-25W
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 13 ~ 40V