Hogar / LED Drivers / LED60W-170-C0350-PD
minImg
LED60W-170-C0350-PD
Thomas Research Products
Producto No:
LED60W-170-C0350-PD
Descripción:
LED POWER SUPPLY
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.1mm x 71.4mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-60W
Power (Watts) 59.5 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 56 ~ 170V