STMicroelectronics
Producto No:
LED7706
Fabricante:
Paquete:
24-VFQFPN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR RGLTR PWM 24VFQFPN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 24-VFQFPN (4x4) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 36V |
| Voltage - Output | 36V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 250kHz ~ 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Base Product Number | LED7706 |