Hogar / LED Drivers / LED90W-257-C0350
minImg
LED90W-257-C0350
Thomas Research Products
Producto No:
LED90W-257-C0350
Descripción:
LED DRIVR CC AC/DC 85-257V 350MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, CSA, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-90W
Power (Watts) 90 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 85 ~ 257V