Hogar / LED Drivers / LED96W-054-C1750-LT
minImg
LED96W-054-C1750-LT
Thomas Research Products
Producto No:
LED96W-054-C1750-LT
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC-1.75A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Weight 0.687 lb (311.62 g)
Current - Output (Max) 1.75A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-96W-LT
Power (Watts) 96 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 32 ~ 54V