Hogar / LED Drivers / LED96W-274-C0350-LT
minImg
LED96W-274-C0350-LT
Thomas Research Products
Producto No:
LED96W-274-C0350-LT
Descripción:
LED DRVR CC AC/DC 162-274V 350MA
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Weight 0.687 lb (311.62 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-96W-LT
Power (Watts) 96 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 162 ~ 274V