Hogar / LED Drivers / LEG75W-142-C0530-D
minImg
LEG75W-142-C0530-D
Thomas Research Products
Producto No:
LEG75W-142-C0530-D
Descripción:
LED DRIVR CC AC/DC 48-142V 530MA
En stock : 320
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.47" L x 1.80" W x 1.32" H (240.5mm x 45.8mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 530mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC
Series LEG-75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 48 ~ 142V