TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
LEV200AKNAF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LEV200AKNAF=RELAY, SPST-NO 72VDC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Coil Power | 14.5W |
| Switching Voltage | 900VDC - Max |
| Termination Style | Stud |
| Contact Rating (Current) | 500 A |
| Coil Current | 202 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 357Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 12 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Series | LEV200, KILOVAC |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Coil Voltage | 72VDC |
| Release Time | 12 ms |
| Must Operate Voltage | 57 VDC |
| Features | Sealed - Hermetically |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LEV200 |