LFC789D25CPWRE4
Texas Instruments
Producto No:
LFC789D25CPWRE4
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-TSSOP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC LNR REG CTRLR 2OUT 8TSSOP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 2.5mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TSSOP
Number of Outputs 2
Series -
Type Positive Fixed and Adjustable
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mfr Texas Instruments
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 9V ~ 16V