Hogar / Fixed Inductors / LLQCA251818T330M
minImg
LLQCA251818T330M
Taiyo Yuden
Producto No:
LLQCA251818T330M
Descripción:
FIXED IND 33UH 185MA 1.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm
Inductance 33 µH
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 15MHz