Hogar / Fixed Inductors / LLQPB251818T680M
minImg
LLQPB251818T680M
Taiyo Yuden
Producto No:
LLQPB251818T680M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1007
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 68UH 230MA 2.4 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm
Inductance 68 µH
Series LLQPB
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5MHz