Hogar / Fixed Inductors / LLRNJ12555GL221MMY
minImg
LLRNJ12555GL221MMY
Taiyo Yuden
Producto No:
LLRNJ12555GL221MMY
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 220UH 1.18A 324MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.18 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm
Inductance 220 µH