Hogar / Fixed Inductors / LLXBD6060MKT150ME
minImg
LLXBD6060MKT150ME
Taiyo Yuden
Producto No:
LLXBD6060MKT150ME
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
2424
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 15UH 790MA 396MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 790 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm
Inductance 15 µH
Series LLXB
Type Wirewound
Package / Case 2424 (6060 Metric)
Frequency - Self Resonant 18MHz