Hogar / Fixed Inductors / LLXBD6060MKT220ME
minImg
LLXBD6060MKT220ME
Taiyo Yuden
Producto No:
LLXBD6060MKT220ME
2424
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 22UH 630MA 636MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 760mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 530mOhm
Inductance 22 µH
Package / Case 2424 (6060 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz