Hogar / Fixed Inductors / LLXBD6060WHL100M
minImg
LLXBD6060WHL100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LLXBD6060WHL100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.9A 84.5MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84.5mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case 2424 (6060 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz