Hogar / Fixed Inductors / LLXBD6060WHL2R2N
minImg
LLXBD6060WHL2R2N
Taiyo Yuden
Producto No:
LLXBD6060WHL2R2N
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
2424
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 26 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LLXB
Type Wirewound
Package / Case 2424 (6060 Metric)
Frequency - Self Resonant 68MHz